پنیرهای طبیعی:

پنیرهای طبیعی كاله نمونه ای از بهترين و معروف ترين پنيرهای نقاط مختلف دنيا را در بر می گيرند كه دارای طعم منحصر به فردی می باشند. پنیرهای طبیعی کاله شامل خانواده گودا ( گودا پستوی سبز، گودا پستوی قرمز، گودا دودی، گودا زیره،گودا چیلی ) از هلند، پارمسان و موزارلا از ایتالیا، کممبر و بلوچیز از فرانسه، پنیر کبابی از قبرس، اسرم از دانمارک، بوترکیزه از آلمان و پراتو از برزیل می باشد. کیفیت پنیرهای کاله قابل مقایسه با نمونه های اصلی خارجی آنهاست. این پنیرها از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار می باشند، چون در تولید آنها از میزان زیادی شیر تازه استفاده شده است.

پنیر گودا
گودا پنیر زرد رنگی است که از شیر گاو تولید می شود. این پنیر اولین بار در روستای گودا در جنوب هلند ساخته شد و هم اکنون در سرتاسر جهان با همین نام شناخته می شود.این پنیر یکی از معروفترین پنیرهای جهان است که با رایحه ملایم و گردویی و طعم خوشایندش امروزه در سراسر دنیا طرفداران زیادی پیدا کرده است . این پنیر سرشار از کلسیم، پروتئین، فسفر و انواع ویتامین هاست که ارزش غذایی آن معادل 12-14 کیلوگرم شیر تازه گاو است.


پنیر بوترکیزه
در سال 1927 در آلمان نوعی پنیر تهیه شد که به علت طعم کره ای، آن را بوتر کیزه یعنی پنیر کره ای نامیدند. این پنیر دلچسب، دارای طعم شفاف و کره ای و بافتی نرم و انعطاف پذیر می باشد. هر کیلوگرم این پنیر دارای ارزش غذایی معادل 14-16 ليتر شیر تازه می باشد. از این رو منبع سرشار کلسیم، فسفر و انواع ویتامینهای D, E, B, A و K می باشد. پنیر بوترکیزه بدلیل طعم کره ای و بافت نرم آن بسیار محبوب کودکان می باشد.


پنیر کممبر
کممبر از مهمترین پنیرهای فرانسوی است که به پنیر عشق مشهور شده است.کممبر دارای طعمی متفاوت و تند می باشد که هر چه بیشتر برسد نرمتر و بوی آن تند تر می گردد. سطح بیرونی این پنیر با کپک خوراکی سفید رنگ به طور کامل پوشانده شده است. کممبرداراي بافت نرم و کش دار است كه بعنوان مزه همراه بیسکویت نمکی،کراکر، انگور، هندوانه، بادام تفت داده و انجير مي تواند مورد استفاده قرار گيرد.


پنیر پارمسان
پنير پارمسان مشهورترين و پرفروشترين پنير طبيعي ايتاليايي است.یک کیلوگرم پنیرپارمسان از 22 تا 24 کیلوگرم شیر تازه گاو تهیه میشود و سرشار از پروتئین، کلسیم و فسفر میباشد. پروتئین پارمسان از پروتئین موجود در گوشت قرمز بالاتر میباشد و درعین حال هضم آن بسیار آسانتر است.


پنیر اسرم
پنیر اسرم یکی از مشهورترین پنیرهای دانمارکی می باشد و خاستگاه آن در یکی از روستاهای شمال زیلند در دانمارک است. عطر و طعم کره ایی این پنیر با طولانی شدن دوران رسیدن آن بهتر و قوی تر می گردد. هر کیلو گرم این پنیر پر انرژی و با ارزش است و از 15 کیلوگرم شیر تازه گاو تهیه می گردد. اين پنير در انواع ساندويچ هاي سرد و گرم مي تواند مورد استفاده قرار گيرد.


پنیر بلوچیز
بلوچيز نوعی پنير نرم فرانسوي می باشد. اين پنير به دليل رگه‌هاي آبي كه در آن وجود دارد به پنير رگه آبي نيز معروف است. رگه های آبی در اثر تزریق نوعی کپک خوراکی و مفید به نام پنیسیلیوم راکفورتی ایجاد می شود، معمولا براساس محل تولید آن اسامی مختلفی دارد برای مثال پنیر گورگونزولا ،استیلتون، راکفورت و... . هر نوع بلوچیز خصوصیات ویژه و جذاب خود را دارد، تغییرات جزیی در طعم، بافت و یا نقش هنرمندانه رگه های آبی، بلوچیز را تبدیل به پنیری بی نظیر می کند.يك كيلو پنير بلوچيز ارزش غذايي معادل 12ـ10 ليتر شيرگاو را دارا مي‌باشد و سرشار از مواد معدني، فسفر و كلسيم است. طعم قوي و بوي تند بلوچيز اين پنير را از ساير پنيرها متمايز مي‌سازد.

پنير پراتو
پنير پراتو يكي از معروف ترين پنيرهاي برزيلي است. اين پنير با رنگ زرد پر رنگ متمايل به نارنجي كه از 12-15 از شير پاستوريزه گاو تهيه مي شود. طعم خوب اين پنير مي تواند عاملي براي استفاده آن در تمامي اسنك ها و ميان وعده ها به خصوص براي كودكان باشد.
 

پنير كبابي
اين پنير يكي از مشهورترين پنيرهاي كشور قبرس است كه در انواع غذاها مي تواند مورد استفاده قرار گيرد. از ويژگيهاي منحصر به فرد اين پنير قابليت سرخ كردن و كباب كردن آن مي‌باشد. در صورت پخت اين پنير داراي بوي كباب و طعم ماهي ازون‌برون است. یک کیلوگرم پنیرپكبابي از 12 تا 14 کیلوگرم شیر تازه گاو تهیه میشود.
 

 برای جزئیات بیشتر به صفحه ی محصولات رجوع کنید.

 Live Content
کمينه