طرز تهیه برگر پیاز و گوشت با پنیر چدار

برگر پیاز و گوشت با پنیر چدار
نوشته شده در تاریخ: 1396/05/06 - 21:19

پیازهای درشت حلقه‌ای سرخ‌شده، می‌توانند طعم برگر را زیر و رو کنند. در ادامه این مطلب طرز تهیه برگر پیاز و گوشت با پنیر چدار برای دو نفر را با شما در میان می‌گذاریم.

مواد لازم 

  •  روغن کانولا: نصف قاشق چایخوری
  • گوشت گوساله تازه چرخ کرده: ۱۴۰ گرم
  • نمک، خردل و فلفل سیاه: به مقدار لازم
  • پیاز حلقه‌ای: 1 عدد بزرگ
  • پیاز رنده‌شده: 1 عدد کوچک
  • پنیر چدار:۲ ورق
  • نان همبرگر: 2 عدد
  • خیارشور: به مقدار دلخواه

طرز تهیه برگر پیاز و گوشت با پنیر چدار

پیاز را با رنده ریز رنده کنید و آب آن را کامل بگیرید. سپس گوشت را به آن اضافه کرده و نمک و زردچوبه و فلفل را هم اضافه کنید و خوب ورز دهید تا یکدست شود.

روغن کانولا را در یک تابه بزرگ پخش کنید و روی شعله زیاد حرارت دهید. سپس گوشت را به دو قسمت تقسیم کرده و به شکل گرد در تابه بیندازید. روی گوشت‌ها را به آرامی با کفگیر فشار دهید تا آب آن روی شعله زیاد بیرون بیاید. در صورت امکان، می‌توانید برگرتان را در دستگاه گریل طبخ کنید.

برگر پیاز و گوشت با چدار

۲. به سرعت پیازهای حلقه شده را روی برگرهای در حال پخت پخش کنید. پیازها روی شعله زیاد به سرعت تغییر رنگ و حالت می‌دهند و گوشت برگر هم در آبی که از پیازها خارج می‌شود، مغزپخت می‌شود.

برای خرید پنیر چدار کاله از دیجی کالا، اینجا کلیک کنید.

برگر پیاز و گوشت با چدار

پس از اینکه پیازها کمی تغییر رنگ داد و هر دو روی برگر سرخ شد، برگرها را روی پیازها بگذارید. حدود 2 دقیقه صبر کنید تا پیازها رنگ بگیرند. حواستان باشد که برای این برگر، به پیاز سرخ شده نیاز ندارید و مثل تصویر، تنها باید منتظر بمانید تا پیازها اندکی تغییر رنگ بدهند.

برگر پیاز و گوشت با چدار

پیاز طلایی و برگر سرخ شده، نشانه آماده شدن غذای شماست. در آخرین مرحله، ورقه پنیر را روی برگر بگذارید تا آب شود.

در آخرین مرحله، روی نان همبرگر کمی سس خردل بریزید و در صورت تمایل چند برش خیارشور را هم روی نان بگذارید. در پایان با یک کفگیر، پیاز، گوشت و پنیر را بلند کنید و لای نان بگذارید. برگر شما باید کاملا داغ به نان منتقل شود تا با گرما و بخارش نان همبرگر هم گرم شود.

برگر پیاز و گوشت با پنیر چدار شما آماده است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید