طرز تهیه سس هزار جزیره خانگی

سس هزار جزیره خانگی
نوشته شده در تاریخ: 1398/03/11 - 16:02

هزار جزیره، نام مجمع الجزایری است که در محدوده ی مرزی بین کانادا و آمریکا واقع شده، ولی کسی نمی‌داند که چرا نام یکی از انواع رایج مایونز را هزار جزیره گذاشته‌اند. طرز تهیه سس هزار جزیره خانگی که معمولا با سالاد کاهو، تخم‌مرغ آبپز و گوشت سفید خورده می‌‎شود را می‌توانید در ادامه مطلب بخوانید.

برای تهیه این سس، به مقداری مایونز و کچاپ هم نیاز دارید. شما می‌توانید سس‌های مورد نیازتان را آماده تهیه کنید یا با دستورهایی که در ادامه مطلب به شما یادآوری کرده‌ایم، آنها را در خانه درست کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه سس قارچ (دو دستور)

مواد لازم

سس هزار جزیره خانگی

طرز تهیه سس هزار جزیره خانگی

همه مواد گفته شده را در یک ظرف بزرگ بریزید و زیر و رو کنید. البته دقت کنید که مواد بسیار ریز و ساطوری خرد شده باشند تا به شکل مجزا در دهان احساس نشوند.

وقتی مواد را زیر و رو کردید، آنها را در ظرف سس بکشید.

سس هزار جزیره خانگی را باید به شکل تازه مصرف کنید؛ پس آن را به اندازه مورد نیازتان حاضر کنید. چند روز در یخچال ماندن این مواد ساطوری و ترکیب شده، آنها را فاسد خواهد کرد.

بهتر است قبل از تهیه سس، مایونز و سس گوجه‌فرنگی را مدتی در یخچال بگذارید تا سرد و سفت شوند. اگر می‌خواهید سس هزار جزیره را با مایونز خانگی آماده کنید، این مطلب را بخوانید. طرز تهیه سس گوجه فرنگی خانگی حرفه‌ای به سه روش  را هم می‌توانید در این مقاله کتاب کاله یاد بگیرید.

اگر غذا یا سالادی که آماده کرده‌اید تخم‌مرغ دارد، می‌توانید تخم‌مرغ آبپز را از ترکیب این سس حذف کنید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید