طرز تهیه برگر با پنیر چدار و سس چیمیچوری

طرز تهیه برگر با پنیر چدار و سس چیمیچوری
نوشته شده در تاریخ: 1397/10/05 - 08:40

این بار می‌خواهیم طرز تهیه برگر با یک سس تند و خوشمزه را به شما آموزش دهیم. سس چیچیموری کاملا رژیمی بوده و جایگزین خوبی برای سس کچاپ و مایونز است. حتما امتحان کنید!

مواد لازم برای تهیه سس

  • ۱ پیمانه جعفری (شسته شده و خشک شده)
  • ۵ حبه سیر (متوسط  بدون پوست)
  • ۲ قاشق غذاخوری برگ پونه
  • نیم پیمانه روغن زیتون
  • یک‌چهارم پیمانه سرکه قرمز
  • ۱ قاشق چای‌خوری نمک
  • یک‌چهارم قاشق چای‌خوری فلفل دلمه‌ای (ریز شده)

مواد لازم برای تهیه برگر

طرز تهیه برگر با سس چیچیموری

تهیه سس چیمیچوری: تمام مواد لازم برای تهیه سس را در دستگاه غذاساز بریزید و آنقدر هم بزنید تا قطعه‌های ریز و یکنواختی در مایع سس ایجاد شود. به همین سادگی سس شما آماده است. می‌توانید آن را بی‌درنگ استفاده کنید ولی بهتر است حداقل برای دو روز داخل یخچال در ظرف دربسته بماند. سعی کنید دمای آن در موقع مصرف با دمای محیط یکسان باشد.

با پشت یک کفگیر هر یک از نان‌های برگر را فشار دهید تا گودی ملایمی ایجاد شود. سپس برگر را روی نان قرار دهید و روی نان‌ها مقدار کافی نمک و فلفل بپاشید. روغن را در یک تابه نچسب روی شعله شدید قرار دهید تا زمانی که کمی دود کند. برگرها را داخل تابه قرار دهید و بپزید. این که سفت شوند یا آبدار بمانند، سلیقه خود شما است. بعد از این که برگرها پختند، آن‌ها را به  بشقاب انتقال دهید و ۵ دقیقه کنار بگذارید.

تابه را با دستمال کاغذی تمیز کنید و دوباره شعله را روشن کنید. حالا وقت آب کردن پنیر است. ۴ قطعه پنیر چدار نیمه‌نرم را به تابه منتقل کنید. سپس با استفاده از یک کفگیر فلزی آنها را بلند کنید و برگردانید. به قدری بپزید که کل پنیر حالت آب‌شده و نرم پیدا کند. سپس آن‌ها را روی برگرها منتقل کنید و نمک بزنید.

طرز تهیه برگر با چدار و چیمیچوری

هر یک از برگرها را روی نان‌های تست قرار دهید. طوری که پنیر بالا قرار بگیرد. روی آن سس چیمیچوری بریزید و نان دوم را روی پنیر قرار دهید. غذا آماده سرو است.

برگر با چدار و چیمیچوری

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید