طرز تهیه ساندویچ هات‌داگ و پنیر چدار

هات‌داگ و پنیر چدار
نوشته شده در تاریخ: 1396/05/26 - 00:34

شاید شما هم از آن افرادی باشید که هات‌داگ دوست دارند ولی ساندویچ‌های غول‌آسای معمولی را نه. یکی از بهترین راه‌ها برای صرف کردن هات‌داگ می‌تواند این دستور غذایی ساده با پنیر چدار باشد. مواد لازم آن برای یک ساندویچ هستند، ولی به آسانی می‌شود آنها را ضربدر تعداد افراد حاضر کرد و یک غذای خودمانی فراهم آورد. 

مواد لازم

  • ۲ قاشق غذاخوری کره، بریده شده به ۳ قسمت مساوی
  • ۱ هات داگ، برش طولی به ۴ قسمت مساوی
  • ۲ برش نان مربعی
  • ۲ لایه پنیر چدار
  • نصف پیمانه فلفل تند یا ملایم (سلیقه‌ای)
  • نمک

طرز تهیه

۱. یک چهارم کره را در یک تابه نچسب روی شعله متوسط آب کنید و گرما دهید تا شروع به حباب زدن کند. سپس برش‌های هات‌داگ را در آن قرار دهید و سرخ کنید. گاهی برگردانید و ادامه دهید تا همه طرف آنها سرخ شود. سپس به بشقابی منتقل کنید.

۲. هر دو برش نان را در تابه بگذارید و تفت دهید، کمی جا به جا کنید تا رنگ‌شان یکنواخت به قهوه‌ای طلایی تبدیل شود، حدود ۲ دقیقه و نه بیشتر. نان را به یک تخته منتقل کنید، روی ترد شده به طرف بالا باشد. سپس پنیر را روی هر دو نان بگذارید. هات‌داگ و فلفل را روی یکی از آنها بگذارید و ساندویچ را ببندید، طوری که هر دو روی تُست شده داخل باشند.

۳. یک بخش دیگر از کره را در تابه آب کنید و گرما را به کمتر از متوسط کاهش دهید. ساندویچ را در تابه بگذارید و بپزید، گاهی جا به جا کنید تا خوب تیره شود، حدود ۵ دقیقه. سپس آن را با یک کفگیر بلند کنید، بخش سوم کره را در تابه بگذارید و آب کنید، تا روی دوم ساندویچ را هم به همین صورت تُرد کنید. این هم یک ۵ دقیقه دیگر.

۴. حالا که پنیر به خوبی آب و جذب نان‌ها شده، غذای شما آماده سِرو است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید