طرز تهیه سوپ بروکلی با چدار و گودا

طرز تهیه سوپ بروکلی با چدار و گودا
نوشته شده در تاریخ: 1397/11/24 - 15:17

‌با انواع و اقسام سبزیجات که می‌توانیم سوپ درست کنیم، هیچ! حتی می‌توانیم برای تهیه سوپ از پنیرها هم استفاده کنیم. در این مقاله می‌خواهیم طرز تهیه سوپ بروکلی با پنیر چدار و گودا را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه سوپ بروکلی و چدار

طرز تهیه سوپ بروکلی و چدار

طرز تهیه سوپ بروکلی با چدار و گودا

گل‌های بروکلی را از ساقه جدا کرده و داخل ظرفی آب همراه کمی سرکه بریزید و بروکلی را در آن قرار دهید تا ضدعفونی شده و کرم‌های ریز آن خارج شود. بعد از ۱۰ دقیقه آبکشی کنید.

ساقه‌های بروکلی و هویج و سیب زمینی را خرد کنید.

پیاز را نگینی خرد کرده و همراه کره و روغن کمی تفت دهید. سپس بروکلی و هویج و سیب زمینی را اضافه کرده و کمی نمک و فلفل هم بپاشید. حدود ۵ دقیقه بگذارید تا مواد روی حرارت بمانند و کمی نرم شوند.

سیر خرد شده را اضافه کرده و حدود ۳۰ ثانیه دیگر به تفت دادن ادامه دهید.

آب و شیر را به قابلمه اضافه کرده و اجازه دهید تا به جوش آیند. در قابلمه را بگذارید و حدود ۴۵ دقیقه زمان دهید تا مواد با شعله ملایم بپزند و نرم شوند.

گلچه‌های بروکلی را همراه با یک قاشق روغن داخل یک تابه تفت دهید تا کمی برشته شود. در این فاصله پنیر چدار و گودای رنده شده را با هم مخلوط کرده و قاشق قاشق به مواد در حال جوش اضافه کنید. همزمان با گوشت‌کوب برقی محتویات داخل قابلمه را مخلوط کنید تا یکدست شوند. 

گلچه‌های بروکلی را اضافه کنید و همچنان با گوشت‌کوب برقی هم بزنید تا تعدادی از آن‌ها ریز شده و بقیه درشت بمانند.

در ادامه نمک و فلفل سوپ را اندازه کرده و بلافاصله سوپ را به صورت گرم سرو کنید. در صورت تمایل می‌توانید مقداری پودر خردل به سوپ اضافه کنید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید