طرز تهیه نون خامه ای شکلاتی

طرز تهیه نون خامه‌ ای شکلاتی
نوشته شده در تاریخ: 1397/10/25 - 14:55

نون خامه ای یکی از پرطرفدارترین شیرینی‌های تر است. در این مقاله می‌خواهیم طرز تهیه نون خامه ای شکلاتی را به شما آموزش دهیم تا در خانه هم بتوانید این شیرینی خوشمزه را درست کنید.

مواد لازم برای تهیه نون خامه ای شکلاتی

طرز تهیه نون خامه‌ ای شکلاتی

طرز تهیه نون خامه ای شکلاتی

ابتدا به اندازه دو پیمانه آب داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. سپس شکر و نمک را اضافه کنید. بعد از این که شکر در آب حل شد، کره را اضافه کنید و منتظر بمانید تا کره ذوب شود. 

قابلمه را از روی حرارت بردارید. آرد را به قابلمه اضافه کنید. سپس پودر کاکائو و وانیل را هم اضافه کنید. مواد را آنقدر هم بزنید تا پودر کاکائو حل شده و مواد یکرنگ و یکدست شود.

دوباره قابلمه را روی حرارت قرار دهید و آنقدر هم بزنید تا مایه سفت شود. مایه را داخل یک کاسه بریزید. ۴ عدد تخم مرغ هم داخل کاسه بشکنید و با همزن دور کند هم بزنید. مایه را داخل قیف بریزید سپس مثل ویدئو روی سینی فر فرم دهید. سینی را به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه داخل فر قرار دهید.

در این حین، داخل یک کاسه خامه را با پودر قند به وسیله یک همزن برقی بزنید.

نان‌ها را از فر بیرون بیاورید و به صورت افقی نصف کنید. به وسیله قاشق داخل نان را خامه بریزید. اگر مایل باشید می‌توانید از میوه هم  استفاده کنید. نان دیگر را روی خامه قرار دهید. نان خامه‌ای شکلاتی آماده است.

می‌توانید این نون خامه‌ای های خوشمزه را با استفاده از پنیر خامه‌ای شکلاتی لبنه هم درست کرده و نوش جان کنید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید