طرز تهیه چیز کیک مرمری

طرز تهیه چیز کیک مرمری
نوشته شده در تاریخ: 1397/10/27 - 10:01

چیز کیک شیرینی خوشمزه و پرمایه‌ای است که معمولا برای تهیه آن از پنیر ماسکارپونه یا پنیر خامه‌ای استفاده می‌شود. پنیری که برای تهیه چیز کیک مرمری در نظر گرفتیم، پنیر شکلاتی و ساده لبنه است. اسم مرمری هم به خاطر حالت ابر و بادی شدن دو پنیر است که ظاهر کیک را بسیار جذاب می‌کند. با طرز تهیه چیز کیک مرمری با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه چیز کیک مرمری

طرز تهیه چیز کیک مرمری

طرز تهیه چیز کیک مرمری

ابتدا فر را روی حرارت ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید.

داخل یک ظرف بیسکویت کرم‌دار و کره را با هم مخلوط کنید. قالب مستطیلی شکل به ابعاد 32x23 سانتی‌متر را با آلومینیوم پخش کنید. مایه بیسکویت را به طور یکنواخت داخل قالب پخش و فشرده کنید.

پنیر لبنه ساده، یک‌چهارم پیمانه از شکر، یک‌هشتم قاشق چای‌خوری وانیل و یک عدد تخم مرغ و ۵۰ گرم خامه ترش را با هم مخلوط و آماده کنار بگذارید.

پنیر لبنه شکلاتی، باقیمانده شکر و وانیل و خامه ترش را با همزن برقی به خوبی مخلوط کنید روی مایه بیسکویت بریزید. مایه لبنه ساده را با قاشق در نقاط مختلفی از سینی بریزید و با کمک سیخ چوبی به آن شکل ابر و باد بدهید.

سینی را داخل فر حدود ۴۰ دقیقه بپزید. سپس اجازه دهید داخل فر خاموش به آرامی خنک شود. سپس به مدت ۴ ساعت در یخچال قرار دهید. پس از این مدت کیک را به کمک فویل آلومینیوم از قالب خارج و به اندازه دلخواه برش بزنید و سرو کنید. برای تزیین چیز کیک، می‌توانید از انواع

مغز‌ها، میوه‌ها، پودر شکلات یا تکه‌های خرد شده شکلات استفاده کنید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید