طرز تهیه کیک رژیمی کاتلا

طرز تهیه کیک رژیمی کاتلا
نوشته شده در تاریخ: 1397/07/05 - 14:17

دولسه دلچه نوعی دسر است که از طریق حرارت ملایم شیر و شکر به دست می آید. طعم آن یادآور شکلات‌های تافی و ظاهر و طعمی مانند کارامل دارد. این دسر از دسرهای بسیار مشهور کشورهای آمریکای لاتین است. دولسه دلچه در مکزیک از شیر بز تهیه و با وانیل طعم دار می‌شود، ورژن فرانسوی آن دارای بافتی نرم است که با نان تست سرو می‌شود، در فیلیپین در تهیه کیک‌ها و صبحانه نقش اصلی را دارد و در کوبا از شیرخشک برای تهیه آن استفاده می‌کردند. نام دیگر این محصول مربای شیر است. اما برای تهیه کاتلا تنها از حرارت دادن شیر استفاده می‌شود و هیچگونه شکری به آن اضافه نمی‌کنند. شیرینی این محصول ناشی از قند شیر است. این محصول فاکتورهای سلامتی را دارا و جایگزینی مناسب برای شکلات صبحانه است. از دیگر دلایل برتری کاتلا نسبت به شکلات صبحانه کمتر بودن میزان چربی آن از انواع شکلات‌های صبحانه است. برای تهیه این محصول از هیچگونه شکری استفاده نشده و شیرینی آن ناشی از قند موجود در لاکتوز شیر است و طعم شیرین آن از طریق یک ماده طبیعی به دست آمده است. برای تهیه کیک رژیمی کاتلا که یک دسر و شیرینی بسیار خوشمزه و مناسب برای میان وعده‌های شما است از کاتلا استفاده کرده‌ایم و طرز تهیه آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

طرز تهیه کیک رژیمی کاتلا

مواد لازم برای تهیه کیک رژیمی کاتلا

  • ۲۵۰ گرم کاتلا
  • ۱ پیمانه آرد
  • ۳ عدد تخم مرغ
  • ۲ قاشق غذا خوری روغن
  • ۳۰ گرم شکر در صورت نیاز
  • ۲ قاشق غذا خوری بیکینگ پودر

طرز تهیه کیک رژیمی کاتلا

۲۵۰ گرم از دسر کاتلا را داخل ظرف بریزید و هم بزنید. سپس تخم مرغ‌ها را به آن اضافه کنید. روغن و سکر را درون آن بریزید و با همزن برقی هم بزنید.

سپس آرد و بیکینگ پود را به آن‌ها اضافه کنید و خوب هم بزنید.

سطح داخل قالب را با روغن چرب کنید. مخلوط را داخل قالب بریزید و با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۳۰ دقیقه داخل فر قرار دهید.
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید