طرز تهیه گراتن شلغم

طرز تهیه گراتن شلغم
نوشته شده در تاریخ: 1397/09/07 - 10:50

شاید باورتان نشود ولی با شلغم علاوه بر سوپ، کلی غذاهای خوشمزه دیگر هم می‌توان درست کرد تا این ماده پرخاصیت بیشتر وارد رژیم غذایی روزانه‌مان شود. با طرز تهیه گراتن شلغم با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه گراتن شلغم

طرز تهیه گراتن شلغم

طرز تهیه گراتن شلغم

ابتدا خامه، آویشن و سیر را داخل یک تابه بریزید و با حرارت متوسط تفت دهید. سپس حرارت گاز را تا حد ممکن کم کنید و خامه و سیر را به مدت ۳۰ دقیقه به حال خود رها کنید.

در همین حین، ۱ قاشق غذاخوری کره داخل یک تابه دیگر بریزید. سپس پیاز را با مقدار کمی نمک داخل تابه بریزید. شروع کنید پیاز را تفت دهید و هر از گاهی چند قطره آب داخل آن بریزید. حدود ۴۵ دقیقه پیازها را با حرارت ملایم تفت دهید تا حالت کاراملی و به رنگ قرمز شود.

پیازها را داخل یک کاسه بزرگ انتقال دهید.

داخل همان تابه مقداری گیاه کیل توسان یا کلم بروکلی را با کره و نمک به مدت ۵ تا ۸ دقیقه تفت دهید. سپس آن‌ها را به داخل همان کاسه‌ای که پیازها را ریختید، انتقال دهید.

شلغم‌ها را هم داخل یک قابلمه با مقداری نمک و آب بپزید. سپس حدود ۲ دقیقه با کره تفت دهید و داخل ظرفی بریزید تا خنک شوند. سپس به کاسه منتقل کنید. 

سفیده تخم مرغ‌ها را جدا کرده و خوب با همزن بزنید. سپس پنیر پارمزان، بوترکیزه و مخلوط خامه که در ابتدا درست کردیم را با هم مخلوط کنید. مخلوط پیاز، کلم و شلغم را هم اضافه کنید. مقداری ادویه و فلفل هم به مواد اضافه کنید و مواد را داخل ظرفی بریزید که بتوانید داخل فر قرار دهید.

ظرف را به مدت ۴۰ تا ۵۰ دقیقه داخل فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید. تا شلغم‌ها به رنگ طلایی شوند. 

گراتن شلغم آماده است. آن را برای ۱۰ دقیقه کنار بگذارید تا خنک شود. سپس نوش جان کنید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید