طرز تهیه کراکت کوکتل چیکوی سولیکو

کراکت کوکتل چیکوی سولیکو
نوشته شده در تاریخ: 1396/10/20 - 07:49

کروکت یا کراکت (croquette) نوعی کوفته فرانسوی است که می‌تواند با مواد مختلفی پر شود. کراکت‌های معروف عبارتند از کراکت سیب زمینی، کراکت گوشت، کراکت پنیر و .... شما از کراکت کوکتل چیکوی سولیکو می‌توانید به عنوان غذای اصلی، پیش غذا یا برای میز اردور استفاده کنید. با هم نگاهی می‌کنیم به دستور پخت کراکت کوکتل چیکوی سولیکو.

مواد لازم برای تهیه کراکت کوکتل چیکوی سولیکو 

کروکت کوکتل چیکوی سولیکو

طرز تهیه کراکت کوکتل چیکوی سولیکو

سیب‌زمینی‌ها را آب پز کنید. کوکتل چیکوها را بدون اینکه آن‌ها را برش بزنید سرخ یا گریل کنید. سیب‌زمینی‌های آب پز را رنده کنید و با پیاز و سیر رنده شده و نمک و فلفل مخلوط کنید و آن را ورز دهید.

مقداری از این مخلوط را با دست صاف و پهن کنید و روی آن مقداری پنیر پیتزا بریزید و یک عدد کوکتل چیکوی سولیکو را وسط آن قرار دهید و و دور تا دور مخلوط سیب زمینی را به هم برسانید تا کروکت شما به شکل یک گلوله در آید.

به این ترتیب مخلوط سیب‌ زمینی لایه بیرونی و کوکتل چیکو و پنیر، لایه درونی کروکت را تشکیل می‌دهند. حالا هر کدام از کروکت‌ها را ابتدا در آرد سفید بغلتانید سپس آن را در تخم‌مرغی که خوب هم زده شده فرو ببرید و در آخر در آرد سوخاری بغلتانید و سپس در تابه‌ای که از قبل مقداری روغن در آن ریخته بودید و روغن آن کمی داغ شده بیندازید تا خوب سرخ شود.

پس از سرخ شدن کروکت‌ها را روی کاغذ روغن گیر بگذارید تا روغن اضافی آن‌ها را بگیرد. کروکت‌ها را به ظرف سروتان منتقل کنید و با موادی مانند گوجه و خیار شور و سیب زمینی سرخ شده و یا هر چیز دیگری که مطابق میلتان است تزیین کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید