نقش ویتامین E در سلامت بدن

نقش ویتامین E در سلامت بدن
نوشته شده در تاریخ: 1396/09/13 - 09:26

ویتامین E یک آنتی‌اکسیدان است که به بازسازی سلول‌های آسیب دیده کمک می‌کند. این ماده‌ی مغذی ضروری به صورت طبیعی در بعضی از غذاها وجود دارد و همچنین می‌توان آن را از طریق مصرف مکمل‌ها تامین کرد و بعضا در غذاهای فرآوری شده نیز یافت می‌شود. ویتامین E جز ویتامین‌های محلول در چربی است یعنی بدن شما ویتامین E وارد شده به بدنتان را ذخیره می‌کند و در زمان نیاز از آن استفاده می‌کند.

ویتامین E در بدن ۸ ترکیب مختلف ایجاد می‌کند که فعال‌ترین آن‌ها در بدن انسان آلفاتکوفرول است. 

شما حتما یک ماشین و یا دوچرخه زنگ زده را دیده‌اید. زمانی که سلول ها در معرض مولکول‌هایی با نام رادیکال‌های آزاد قرار می‌گیرند فرآیند مشابهی از اکسیداسیون و پیری شتاب دهنده در بدن شما رخ می‌دهد رادیکال‌های آزاد موجب تضعیف سلول‌های سالم می‌شوند و همچنین این مولکول‌ها ممکن است باعث بیماری‌های قلبی و سرطان شوند. 

رادیکال‌های آزاد نتیجه‌ عملکرد طبیعی بدن است آن‌ها به سلول‌های شما آسیب می‌زنند و طول عمر آن‌ها را کم می‌کند. ویتامین E یک آنتی‌اکسیدان قوی است که به کم شدن رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند و باعث می‌شود سلول‌های شما آسیب کمتری ببینند و دچار پیری زودرس نشوند. 

محققان استفاده از ویتامین E را به عنوان درمان برای انواع بیماری های دژنراتیو مانند سفت شدن سرخرگ‌ها، فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی و سرطان را مورد بررسی قرار داده‌اند و این تحقیقات نشان داد که ویتامین E می‌تواند درصد ابتلا به این بیماری‌ها را کاهش دهد. بعضی‌ها برای بالا بردن «ویتامین ای» بدنشان، مجبور به استفاده از نوع شیمیایی آن هستند اما این یک مسئله‌ی نادر است و با خورد و خوراک قابل درمان است.

ویتامین E به افرادی که در معرض خطرهای زیست محیطی و آلودگی هستند نیز کمک می‌کند. رادیکال‌های آزاد توسط سیگار کشیدن، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و اشعه ماورا بنفش خورشید آزاد می‌شوند. ویتامین E به بهبود سلول‌های آسیب دیده کمک می‌کند. 

مکمل‌ و قرص ویتامین E

قرار دادن بیش از حد ویتامین E در برنامه‌ی غذایی کار دشواری است. اما اینکه ویتامین E مورد نیاز بدنتان را توسط غذاها تامین کنید خطرناک نیست و ضرری نمی‌رساند. در حالی که استفاده‌ی بیش از حد ویتامین E توسط غذا کار بعیدی است اما محققان معتقدند استفاده از مکمل‌ها و قرص‌هایی که دارای ویتامین E هستند می‌توانند عوارض جدی ایجاد کنند و یکی از این عوارض افزایش احتمال سکته مغزی است. 

استفاده از مکمل‌ها و قرص‌ها نباید به روزی بیشتر از ۱۰۰۰ واحد برسد. برای سنین ۱۴ سال به بالا این مقدار ۱۵ میلی گرم در روز توصیه شده است. 

مکمل‌های ویتامین E

غذاهای دارای ویتامین E

یکی از راه‌های ساده برای افزایش مقدار ویتامین E در بدن استفاده از روغن زیتون در دستورهای غذاییتان به جای روغن مایع است. تخمه آفتابگردان دارای حدود ۲۰ میلی‌گرم ویتامین E است که حتی بیشتر از مقداری است که برای مصرف روزانه توصیه شده. سالاد اسفناج و کلم درست کنید و درون آن مقداری فندوق و گردو بریزید تا مقدار ویتامین E موجود در آن افزایش پیدا کند و دارای مواد مغذی بیشتری شود. با خلاقیت خودتان می‌توانید غذاهایی تهیه کنید که دارای مقدار قابل توجهی از این ویتامین باشد و نیاز روزانه شما را تامین کند. 

غذاهای دارای ویتامین ‌E

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید