گلوتن و ۳ دلیل مضر بودن آن برای بعضی از افراد

گلوتن و ۳ دلیل مضر بودن آن برای بعضی از افراد
نوشته شده در تاریخ: 1396/09/22 - 08:43

گلوتن و ضرر آن برای بعضی افراد؛ موضوعی که این روزها خیلی‌ها درباره آن صحبت می‌کنند! اما بهتر است قبل از اينکه از مضرات گلوتن بگوييم با اين ماده آشنا شويم و بدانيم گلوتن چيست؟

گلوتن جز پروتئين‌ها محسوب می‌شود و در غلات وجود دارد. در بين غلاتی که دارای گلوتن هستند، گندم بيشتر مصرف می‌شود. دو پروتئين به نام گلوتنين و گليادين در گلوتن وجود دارد که بر سلامتی تاثير منفی می‌گذارد.

هنگامی که آرد را با آب مخلوط می‌کنيم این ماده يک شبکه‌ محکم پروتئينی تشکيل م‌یدهد و به دليل اينکه اين استحکام شبيه چسب است به آن گلوتن می‌گويند. گلوتن به نان بافت خوبی میدهد و به دليل خاصيت کشسانی که در آن ايجاد میکند باعث میشود که نان در زمان پخت پف کند. 

دليل مضر بودن گلوتن برای بعضی از افراد 

هنگامی که این ماده به دستگاه گوارش وارد می‌شود و در معرض سلول‌های سيستم ايمنی بدن قرار می‌گيرد و آن‌ها به اشتباه تصور می‌کنند که يک مهاجم خارجی مانند باکتری وارد بدن شده است. بعضی از افراد به این ماده حساسيت دارند و اين باعث می‌شود سيستم ايمنی به آن واکنش نشان دهد اما خيلی از افراد با خوردن گندم به مشکل بر نمي‌خورند. 

بيماری سلياک

بدن گلوتن را يک موجود خارجی و متجاوز در نظر بگيرد و در نتيجه سيستم ايمنی به گلوتن و همچنين ديواره روده حمله میکند و به همين دليل سلياک بيماری اختلال خود ايمنی محسوب می‌شود. واکنش ايمنی باعث انحطاط ديواره روده می‌شود و منجر به کمبود مواد مغذی، احساس خستگی، مشکلات گوارشی و کم خونی می‌شود و احتمال ابتلا به بسیاری از بيماری‌های خطرناک را افزايش می‌دهد.

اين بيماری ۱ درصد از افراد را تهديد می‌کند اما در سالمندان مقدار آن حدود ۲ درصد است. بسياری از افرادی که به بيماری سلياک دچار می‌شوند ممکن است حتی علائم گوارشی نداشته باشند و تشخيص اين بيماری کمی سخت است و تحقيقات نشان داده حدود ۸۰% افرادی که دچار اين بيماری شده بودند در جريان بيماريشان قرار نداشتند. 

دليل  مضر بودن گلوتن براي بعضي از افراد 

حساسيت گلوتن

حتما نبايد دچار بيماری سلياک باشيد تا به گلوتن حساسيت داشته باشيد و اين نوع از حساسيت گندم در بين افراد بيشتر رايج است. هيچ تعريف مشخصی از اين حساسيت وجود ندارد اما بعضی افراد بعد از مصرف گندم دچار عوارض جانبی می‌شوند و با رعايت برنامه غذایی بدون گلوتن اين عوارض از بين میروند.

اگر عوارض ناشی از استفاده از این ماده داريد و مطمئن شده‌ايد که سلياک نيست پس احتمالا دچار اين حساسيت هستيد. در حساسيت غير سلياکی بافت‌های بدن در امان هستند. بسياری از علائم آن همچون بيماری سلياک است از جمله: نفخ، درد معده، خستگی، اسهال، و همچنين درد در استخوان‌ها و مفاصل.

متاسفانه هيچ راهي برای تشخيص حساسيت گندم وجود ندارد. تحقيقات مختلف بر اساس آنتی بادی‌های ضد گلاييدين موجود در خون نشان داده بين 6-8 درصد مردم به این ماده حساسيت دارند. تنها راه درست تشخيص اين مشکل اين است که به طور موقت این ماده را از برنامه غذاييتان حذف کنيد و سپس آن را دوباره برگردانيد و ببينيد علائم نيز برمی‌گردند يا خير.

حساسيت به این ماده بسيار شايع‌تر از بيماری سلياک است، همچنين منجر به عوارض جانبی متعدد می‌شود. 

سندروم روده تحريک پذير

گروهی از رژيم غذايی حاوی این ماده دارای درد بيشتری بودند. مطالعات نشان می‌دهد که گلوتن می‌تواند باعث التهاب در روده و روده متورم و فرد دچار سندروم روده تحريک پذير شود. و مشکلاتی را در روده به وجود میآورد و اجازه می‌دهد مواد ناخواسته از طريق جريان خون نشت کنند. مشکلاتی مانند درد شکم، گرفتگی، نفخ و گاز معده و اسهال پيش می‌آيد.

براي يک درصد از افراد ممکن است حساسيت گلوتن منجر به مشکلات گوارشی شود. 

رژيم غذايی بدون گندم برای کسانی که دچار شيزوفرنی، اوتيسم و آتاکس هستند  میتواند مفيد باشد. برای بسياری از مردم ضرورتی ندارد. اما برای افرادی که رژيم غذايی خاصی دارند حذف این ماده می‌تواند بسيار موثر باشد.

رژيم غذايی بدون گندم معمولا خطری ندارد و مواد مغذی‌ که در غلات است را می‌توانيد از طريق مواد غذايی ديگر تامين کنيد. فقط مطمئن باشيد غذايی که جايگزين آن‌ها می‌کنيد سالم باشد و فقط برچسب فاقد گندم به معنای سالم بودن نيست.

دیدگاه‌ها

ارسال شده توسط ایرج کفایی فتاح پور (تایید نشده) در

بسیار عالی ومعقول و منطقی چون قبلا این مورد را تجر به کرده ام واز شما هم بخاطر درج این مقالات اموزنده تشکر میکنم

افزودن دیدگاه جدید