۴ ماده غذایی برای کمک به افزایش ویتامین D بدن 

۴ ماده غذایی برای کمک به افزایش ویتامین D بدن 
نوشته شده در تاریخ: 1396/09/08 - 07:09

شما کلسیم مصرف می‌کنید که استخوان‌هایتان قوی و سالم بمانند. اما آیا می‌دانستید که اگر به میزان کافی ویتامین D دریافت نکنید نمی‌توانید تمامی موادمعدنی لازم برای تقویت بدنتان را جذب کنید؟ اما این تنها دلیل برای دریافت ویتامین D نیست. ویتامین D علاوه بر حفظ استخوان‌های شکننده، خطر ابتلا به سرطان‌های خاص و التهاب را نیز کاهش می‌دهد.

چگونه می‌توان مطمئن شد که بدنمان ویتامین د کافی دریافت کرده است؟ هنگامی که در معرض تابش خورشید قرار می‌گیرید پوست شما به طور طبیعی ویتامین د تولید می‌کند. به همین دلیل است که ویتامین د به ویتامین آفتاب معروف شده است. اما چون بیش از حد در معرض تابش نور خورشید بودن هم مضر است باید غذاهایی که دارای ویتامین D هستند را به برنامه‌ غذایی خود اضافه کنیم و از این طریق می‌توانید مطمئن باشید که بدنتان روزانه ۶۰۰  واحد ویتامین D دریافت کند بدون اینکه سوختگی ناشی از آفتاب داشته باشد.

ما ۴ ماده غذایی برتر که دارای میزان قابل توجهی ویتامین D هستند را به شما معرفی می‌کنیم و به ترتیب توانایی آنها را رده بندی کردیم. دفعه‌ بعدی که برای خرید به سوپرمارکت‌ها سر می‌زنید حتما چند تا از این مواد را هم تهیه کنید. 

۴ ماده غذایی برای کمک به افزایش ویتامین D

 

رتبه ۴: تخم‌مرغ 

تخم مرغ - ویتامین D

هر عدد تخم‌مرغ شامل ۴۰ واحد ویتامین D است. 

اگر شما اهل خوردن تخم‌مرغ هستید باید بدانید منظور ما از تخم‌مرغ، تخم‌مرغ کامل است. ممکن است که زرده تخم‌مرغ چربی و کالری به برنامه‌غذایی شما اضافه کند ولی همچنین حاوی مقدار زیادی مواد معدنی مغذی مانند ویتامین D است. در واقع سه عدد تخم‌مرغ ۲۰ درصد از نیاز روزانه بدنتان به ویتامین د را تامین می‌کند. پیشنهاد ما این است که کمی سبزی برای بهتر کردن طعم و عطر و افزایش مواد مغذی به آن اضافه کنید. 

رتبه ۳:‌ قارچ 

قارچ

یک فنجان قارچ حاوی ۴۱ تا ۱۱۴ واحد ویتامین D است.

در میان سبزیجات قارچ می‌تواند حدود ۱۹ درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین د را تامین کند. بنابراین یکی از منابع خوب ویتامین د به شمار می‌آید. علاوه بر ویتامین د، قارچ سرشار از مواد معدنی پتاسیم، فسفر، منگنز و آهن و کلسیم است که برای تقویت استخوان‌ها مفید است. قارچ را می‌توانید در بسیاری از غذاها مثل خورش و املت استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

رتبه ۲:‌ شیر غنی شده

شیر غنی شده

هر لیوان شیر غنی شده دارای ۱۱۶ واحد ویتامین D است.

هرچند که شیر گاو به طور طبیعی غنی از ویتامین د نیست اما با مواد مغذی غنی می‌شود. برای جذب بهتر ویتامین د و تمام مواد معدنی که روی پاکت شیر ذکر شده سرشیر آن را نگیرید. سرشیر دارای چربی و کالری است زیرا ویتامین‌های D ,A ,E ,K جز ویتامین‌های حلال در چربی هستند. یک لیوان شیر بیش از ۱۹ درصد از نیاز بدن به ویتامین د را تامین می‌کند. 

رتبه ۱: سالمون 

سالمون

هر ۱۰۰ گرم سالمون دارای ۵۴۷ تا ۵۸۲ واحد ویتامین D است. 

سالمون در رتبه‌ اول لیست ما قرار گرفته و دلیل آن واضح است. فقط خوردن ۱۰۰ گرم سالمون در یک وعده ویتامین د مورد نیاز یک روز بدن ما را تامین می‌کند. این ماهی از قلب محافظت می‌کند ماهی سرخ شده سرشار از امگا ۳ است و می‌تواند ریسک ابتلا به سرطان پروستات و سرطان سینه را تا ۵۰ درصد کاهش دهد. 

دیدگاه‌ها

ارسال شده توسط امیرحسین (تایید نشده) در

خوب بود

ارسال شده توسط هاجر (تایید نشده) در

سلام شبتون خوش.

مطالبتون عالی بود .
من دوماه مصرف کردم این چهار گذینه رو . و جواب گرفتم.
متشکرم❤❤❤❤

ارسال شده توسط رضا (تایید نشده) در

خیلی مطالب خوبی نوشته شده من از این چهار گزینه به خوبی جواب گرفتم

ارسال شده توسط علی اکبر خادم بیدگلی (تایید نشده) در

اطلاعات خیلی خیلی عالی بود ومن کاملاکمبوددی داشتم

ارسال شده توسط فاطمه پوررضا (تایید نشده) در

سلام ممنون از مطالب خوبتون ای کاش بیشتر از این توضیح بدین.

افزودن دیدگاه جدید