طرز تهیه شیرینی فندقی با شکلات تخته‌ای سوربن

شیرینی فندقی با شکلات تخته‌ای سوربن
نوشته شده در تاریخ: 1396/09/24 - 11:18

شیرینی‌های خانگی از آن خوراکی‌هایی هستند که اگر نباشند جای خالیشان کنار چای عصرانه، مهمانی‌های خانوادگی و مناسبت‌‌هایی مثل شب یلدا و عید نوروز حس می‌شود. پس چه بهتر که خودمان در منزل دست به کار شویم. شیرینی فندقی با استفاده از شکلات نه تنها ساده است بلکه طرفداران زیادی دارد.

مواد لازم (برای ۸ نفر)

  • شکلات تخته‌ای سوربن ۱۰۰ گرم
  • پودر فندق ۸۰ گرم
  • پودر دارچین یک‌دوم قاشق چایخوری
  • آرد برنج ۲ قاشق سوپ‌خوری
  • آرد گندم ۳۰۰ گرم
  • پودر قند ۸۰ گرم
  • ۲۵۰  گرم

شکلات تخته‌ای سوربن

طرز تهیه و آماده‌سازی شیرینی فندقی با شکلات تخته‌ای سوربن

کره را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود، کره نرم شده و پودر قند را با همزن برقی مخلوط کنید تا نرم و کرمی شود. آرد برنج، آرد گندم، دارچین و فندق‌های پودر شده را با هم در کاسه‌ای مخلوط کنید؛ سپس این مواد را قاشق قاشق به مخلوط کره و پودر قند اضافه کرده و خوب هم بزنید تا خمیر یکدست شود.

خمیر را درون سینی باز کنید تا به ضخامت ۵ میلیمتر (نیم سانتی متر) برسد. سینی را درون یخچال به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا کره بسته شده و خمیر سفت شود.

در این مدت که خمیر درون یخچال استراحت می‌کند، فر را با دمای ۱۸۰درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود، خمیر را پس از طی زمان لازم از یخچال خارج کرده و با اشکال دلخواه قالب بزنید.

شیرینی‌های قالب زده شده را در سینی بچینید و درون فری که از قبل گرم کرده‌اید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار دهید تا شیرینی‌ها بپزند و زیرشان کمی طلایی شود. پس از پخت، شیرینی‌ها را از فر خارج کنید تا خنک شوند.

شکلات تخته‌ای سوربن را درون کاسه‌ای روی بخار آب قرار دهید تا آب شود سپس مقداری از آن روی شیرینی‌ها بریزید و رویش نیز مغز فندق خرد شده بپاشید.

این شیرینی را میتوانید برای چند روز نگهدارید. اگر می‌خواهید مدت زمان طولانی‌تری شیرینی را نگهداری نمایید آن را به صورت خشک در ظرف دربسته بگذارید و در زمان سرو، شکلات را رویش بریزید.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید