کدام غذاها به رشد قد کودک کمک می‌کند؟

کدام غذاها به رشد قد کودک کمک می‌کند؟
نوشته شده در تاریخ: 1397/09/06 - 13:06

غذاهایی که برای بدن مفید هستند می‌توانند معجزه کنند. برای اینکه کودکانمان قوی سالم باشند باید یک رژیم غذایی متعادل داشته باشند. اگر نگران رشد قد کودک خود هستید بهتر است غذاهایی که به این موضوع کمک می‌کند را بشناسید. در ادامه این مطلب با غذاهایی آشنا می‌شویم که به رشد قد کودک کمک می‌کند.

قد بلند چیزی است که اکثر پدر و مادرها برای کودکانشان آرزو می‌کنند. قد بلند علاوه بر اینکه از ویژگی‌های خوب ظاهری به حساب می‌آید بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس کودک می‌شود. اما این را همیشه به خاطر داشته باشید که هورمون‌های رشد همیشه برای همه افراد به صورت یکسان کار نمی‌کند. در واقع قد کودک شما به ژنتیک او بستگی دارد. همچنین اکثر محققان معتقدند که قد افراد بعد از ۱۸ سالگی رشد نخواهد کرد.

کدام غذاها به رشد قد کودک کمک می‌کند؟

غذاهای مناسب برای رشد قد کودک

اگر روند رشد قد کودک شما آهسته است و شما نگران این موضوع هستید می‌توانید از مواد غذایی زیر استفاده کنید تا سرعت رشد آن‌ها را افزایش دهید.

۱. تخم مرغ

تخم مرغ اولین غذایی است که در این لیست قرار دارد و به افزایش قد کمک می‌کند. تخم مرغ نسبت به بقیه مواد غذایی قیمت ارزانی دارد و به عنوان یکی از بهترین منابع پروتئین در دسترس همگان است. تخم مرغ سرشار از کلسیم، ویتامین D و ریبوفلاوین است. تمام این مواد مغذی به رشد استخوان‌ها و داشتن بدنی سالم و قوی کمک می‌کند و در نتیجه همه این مواد به رشد قد کمک می‌کنند.

۲. شیر

وقتی راجع به مواد غذایی مناسب برای افزایش قد صحبت می‌کنیم بهترین موردی که به ذهن هر کسی می‌رسد فرآورده‌های لبنی به خصوص شیر است.

شیر، همراه با دیگر محصولات لبنی مانند ماست و پنیر، نقش حیاتی در افزایش قد از طریق مواد مغذی ضروری مثل پروتئین‌ها، کلسیم و ویتامین‌های آ، B، D و E ایفا می‌کند. کلسیم وظیفه رشد و نگهداری از استخوان‌ها را دارد و ویتامین D به بدن کمک می‌کند تا کلسیم را از غذاهای مختلف جذب کند.

۳. اسفناج

هنگام صحبت در مورد لیست غذاها برای افزایش رشد قد کودک، اسفناج چیزی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. اسفناج دارای مقدار زیادی ویتامین مفید همراه با مواد مغذی ضروری دیگر است که به افزایش رشد کمک می‌کند. اضافه کردن اسفناج به لیست رژیم غذایی کودکتان به افزایش رشد او کمک می‌کند.

۴. سویا

سویا یکی از غذاهای مغذی است. این ماده غذایی سرشار از پروتئین، فیبر، ویتامین و کربوهیدرات است. به همین دلیل سویا یک منبع کامل برای سلامت بدن است. سویا شامل پروتئین است و به بهبود سلامت استخوان کمک می‌کند.

۵. مرغ

اگر می خواهید قد کودک خود را افزایش دهید، مرغ یکی از بهترین گزینه‌ها برای آن است. این یکی از بهترین منابع طبیعی پروتئین است. مرغ به ساخت ماهیچه‌ها و بافت‌ها کمک می‌کند در نتیجه باعث افزایش قد می‌شود.

۶. ماهی

ماهی‌هایی مانند تن، سالمون و ساردین از منابع خوب ویتامین D و پروتئین هستند. غذاهای غنی از ویتامین D جذب کلسیم از منابع غذایی دیگر را افزایش می‌دهند در نتیجه به افزایش قد کمک می‌کنند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید