معرفی ۱۵ شهر برای شکم‌چرانی و غذاخوردن در اروپا - بخش سوم

معرفی 15 شهر برای شکم‌چرانی و غذاخوردن در اروپا _ بخش سوم
نوشته شده در تاریخ: 1396/10/03 - 06:37

اگر همچنان قصد سفر به اروپا را دارید اما هنوز تصمیم نگرفته‌اید از کدام شهرها دیدن کنید، همچنین در تعیین مقصد غذا خوردن برایتان یک معیار محسوب می‌شود در ادامهء مطلب معرفی 15 شهر اروپایی برای شکم‌چرانی، 5 شهر هیجان‌انگیز دیگر و آخر را به این فهرست اضافه می‌کنیم. 

در دو بخش قبل به معرفی ۱۰ شهر برای طرفداران غذا و رستوران پرداختیم که می توانید بخش اول را اینجا و بخش دوم را اینجا بخوانید. در ادامه به بخش سوم و پایانی این معرفی می‌پردازیم.

بخش سوم شهرهایی که می‌توانید حسابی از غذاخوردن لذت ببرید

مادنا (ایتالیا)

۵. مادنا (ایتالیا)

شاید خسته‌کننده به نظر برسد اما نمی‌توانستیم برای این لیست بی‌خیال شهرهای دیگر ایتالیا شویم. مادنا در جهان به خودروی فِراری معروف است اما در واقع یک گنجینه غذای واقعی است. قبل از هرچیز بگوییم که رستوران سه ستارهء اوستریا فرانچسکانا را به یاد داشته باشید.

سرآشپز ماسیمو بوتورا نیز با رتبه دو، یکی از بهترین سرآشپزهای دنیا است. با این حال این شهر برای غذا خوردن در جای جای خود یک مدینه فاضله است. این شهر سرزمین پارمیژیانو، گوشت ران و گسترهء وسیعی از سالامی است. در آخر باید سراغ بهترین سرکه بالزامیک را هم از همینجا بگیرید!

برلین

۴. برلین (آلمان)

در برلین زندگی بیست و چهار ساعته و بدون خاموشی جریان دارد و برای جنبه تاریخی این شهر نیز نمی‌توان پایانی متصور شد. شاید بشود تصویر قدیمی و درحال رشد صنعت غذا در برلین را نادیده گرفت اما سرآشپزهای جدید و فروشگاه‌های مواد غذایی که روز به روز به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود دوباره دارند برلین را به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل می‌کنند.

شاید عموما این شهر را با اسنک ساده کاقی‌ووست بشناسند اما هنوز جاذبه‌های بیشتری برای آوازه غذایی این شهر وجود دارد. در بخش لوکس این شهر رستوران دو ستاره هتل آدلون کمپینسکی وجود دارد. در محله‌های معمولی‌تر مثل ماکتهاله نیز می‌توانید مواد غذایی رایج‌تر را در سه‌شنبه بازار غذا، صبحانه‌های آخر هفته و دسرفروشی‌ها پیدا کنید.

پارک تابستانه غذای تایلندی که در آن دستفروش‌ها غذای اصیل تایلندی را به شکل غیرقانونی روی چرخ و در دکه می‌فروشند و غذاهای سایر ملل از روسیه گرفته تا ویتنام و همبرگرهای آمریکایی، به برلین یک چهره بین‌المللی بخشیده‌اند.

فلورانس

۳. فلورانس (ایتالیا)

فلورانسی‌ها بسیار عاقلانه غذا می‌خورند. غذای معروف فلورانس بیستکا آلا فیورنتینا استیکی است با وزن ۱/۲ کیلوگرم که سمبل شهر محسوب می‌شود. اما ما ترجیح می‌دهیم از غذای خیابانی حرف بزنیم، مثلا ساندویچ لامپردوتو که در رستوران معروف تریپااو تهیه می‌شود.

لامپردوتو که از یکی از قسمت‌های چهارگانه معده گاو تهیه می‌شود غذایی ارزان اما بسیار خوشمزه است که با سس سالسای سبز سرو می‌شود. بهترین تریپااو را می‌توانید در رستوران لوجیا دل پورچلینو درست در مرکز فلورانس نوش جان کنید.

لندن

۲. لندن (انگلستان)

اگر بتوان لندن را با جمعیت دوازده میلیونی آن که ده‌ها ملیت را دربر می‌گیرد به عنوان یکی از مهمترین پایتخت‌های اروپا در نظر گرفت، احتمال پیدا کردن غذای خوب هم بسیار بالاتر می‌رود. به علاوه، با ظهور افراد تاثیرگذاری که مهارت‌های آشپزی را در بین مردم تقویت کرده‌اند، مردم روز به روز تقاضای غذای بهتر و با کیفیت‌تری را دارند.

غذا در انگلستان پس از گذراندن دوران سیاه جنگ در دهه هشتاد، از دهه نود به بعد شاهد انقلابی در غذا بوده است. اکنون پایتخت انگلیس با شصت و پنج رستوران ستاره‌دارش در کتاب میشلین و سرآشپزهای خبره مثل کلیر اسمیت حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و رستوران‌های زیادی در صف افتتاح شدن قرار گرفته‌اند. بنابراین تصور قدیمی‌تان را درباره غذاهای انگلیسی دور بریزید. در این شهر می‌توانید لذت خوردن بهترین شام‌ها و نوشیدنی‌ها و غذاهای خیابانی بین‌المللی را بچشید.

سن سباستین

۱. سن‌سباستین (اسپانیا)

سن‌سباستین که خیلی‌ها آن را با نام دونوستیا می‌شناسند، با ساکنین محلی‌اش که به آن‌ها باسک می‌گویند پایتخت شکم‌چرانی کل اروپا است. حتی اگر بخواهیم مبالغه کنیم باید بگوییم در این شهر در هر ۵۰ متر یک رستوران ستاره‌دار میشلین پیدا می‌شود، یعنی بیش از هرجای دیگری در دنیا و تنها حریف آن توکیو در ژاپن است.

سن‌سباستین یک بهشت ابدی برای عاشقان غذا است. در بالاترین جایگاه، رستوران موگاریتس با رتبه ۶ در فهرست ۵۰ رستوران برتر جهان قرار داد و به آشپزی مولکولی تجربی شهرت دارد. همین‌طور رستوران بی‌نظیر آکِلاره که همان کیفیت را دارد اما کمتر شناخته‌ شده است. رستوران‌های آرزاک و مارتین براساتِقی نیز از همین قسم هستند. از آنجا که تعداد این قبیل رستوران‌ها در این شهر زیاد است می‌توانید در مدت اقامتتان، در یکی از رستوران‌های ستاره‌دار میزی برای خود رزرو کنید و لذت ببرید.

برای کسانی که غذاهای ساده‌تر و ارزان‌تر را ترجیح می‌دهند پینچوس‌های جذاب را توصیه می‌کنیم. تاپاس‌ و پینچوس غذاهای محلی سن‌سباستین هستند که از گونهء گوشت گوساله، فلفل سبز سرخ شده و ماهی کاد نمک‌سود شده درست می‌شوند. هر کدام از این رستوران‌های محلی ویژگی خاص خودشان را دارند. عاقلانه‌ترین کار این است که ببینید اهالی شهر برای غذا خوردن کجا می‌روند!
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید